داده ورزان | Help | Learning | Support | Home
 
  به کتاب راهنمای سیستم مدیریت محتوای داده ورزان خوش آمدید  
داده ورزان >  صفحه نخست >  شیوه اتصال به ایمیل برای چک کردن ایمیلها و ارسال ایمیل

مرحله اول : آدرس خود را به شکل زیر در نوار آدرس سایت خود وارد نمایید :
http://webmail.YourSiteName.com
مرحله دوم : نام کامل ایمیل خود را وارد نمایید . مانند : info@ YourSiteName.com
مرحله سوم : کلمه عبور را وارد نمایید
مرحله چهارم : دکمه login  را بفشارید
آشنایی با صفحه اول میل باکس :
پس از وارد شدن به میل باکس ، شما تصویر روبرو را مشاهده می نمایید :

 • برای مشاهده ایمیل های رسیده بر روی لینک INBOX کلیک نمایید . ( تعداد ایمیلهای جدید رسیده در مقابل این لینک نمایش داده شده است ) .
 • در صورتی که تمایل دارید ایمیلی را ارسال نمایید بر روی لینک Compose  کلیک نمایید

اگر بر روی لینک INBOX یا لینک Mail  کلیک نمایید ، صفحه زیر را مشاهده می نمایید :

در این صفحه ، علاوه بر مشاهده تاریخ و سایز ایمیلهای رسیده ، می توانید با کلیک بر روی لینک آبی رنگ موجود در ستون Subject  برای هر ایمیل ، متن آن را مشاهده نمایید .

 • هر کدام از ایمیلها را که می خواهید حذف شود ، چک باکس کنار آن را تیک زده و بر روی لینک Delete  کلیک نمایید .
 • اگر می خواهید که هر ایمیلی که از طرف یکی از آدرسهای ایمل موجود در لیست برای شما ارسال می شود به جای قرار گرفتن در لیست INBOX در لیست Bulk   ( تبلیغات ) قرار گیرد تیک کنار آن ایمیل را زده و بر روی لینک BlackList  کلیک نمایید .
 • اگر می خواهید که هر ایمیلی که از طرف یکی از آدرسهای ایمل موجود در لیست برای شما ارسال می شود به جای قرار گرفتن در لیست Bulk در لیست INBOX   قرار گیرد تیک کنار آن ایمیل را زده و بر روی لینک WhiteList  کلیک نمایید .

با فشردن علامت رفرش  کنار INBOX این صفحه مجددا بارگزاری شده و می توانید آخرین ایملهای رسیده را چک نماید .
با انتخاب گزینه Compose  می توانید یک ایمیل را برای یک یا چند نفر  ارسال نمایید . با انتخاب این لینک صفحه زیر برای شما باز می شود :

 • در قسمت Idendity  آدرس ایمیل شما نمایش می یابد . ایمل شما از این آدرس به سایرین ارسال می شود .
 • در قسمت To می توانید آدرس ایمیلی را بنویسید که می خواهید ایملتان برای وی ارسال شود .
 • در قسمت CC  می توانید تعیین نمایید که این ایمیل برای چه آدرس دیگری نیز ارسال شود . ( این آدرس برای فردی که ایمیلش را در To وارد کرده بودید نمایش داده می شود یعنی او می فهمد که این ایمل علاوه بر وی برای چه کس دیگری نیز ارسال شده است )
 • در قسمت BCC  می توانید تعیین نمایید که این ایمیل برای چه آدرس دیگری نیز ارسال شود . ( این آدرس برای فردی که ایمیلش را در To وارد کرده بودید نمایش داده نمی شود یعنی او نمی فهمد که این ایمل علاوه بر وی برای چه کس دیگری نیز ارسال شده است )
 • در قسمت Subject  عنوان یا موضوع ایمیل خود را وارد نمایید . ( به انگلیسی )
 • در جعبه متن موجود متن ایمیل خود را به انگلیسی وارد نمایید .
 • اگر قصد دارید که فایلی را همراه با ایمیل خود ارسال نمایید بر روی دکمه Browse  کلیک نمایید و فایل مورد نظرتان را انتخاب نمایید و بر روی دکمه Attach  کلیک نمایید تا فایل مربوطه به ایمیل شما افزوده شود . اینکار را به هر تعداد که خواستید می توانید انجام دهید .
 • اگر تمایل دارید که ایمیل شما ارسال شود دکمه Send Message  را بفشارید و در غیر اینصورت دکمه Cancel Message  را انتخاب کنید .

آشنایی با Password
با کلیک بر روی لینک Password  که در صفحه اصلی میل باکس نمایش داده شده است می توانید ، اطلاعات کاربری و کلمه عبور خود را تغییر دهید ، به این منظور درپنجره ای که باز می شود نام کاربری و کلمه عبور قبلی ، کلمه عبور جدید و تکرار کلمه عبور جدید را وارد نمایید .
آشنایی با تنظیمات میل باکس
با کلیک بر روی علامت Option  که با شکل بالا  نمایش داده می شود می توانید به تنظیمات میل باکس خود بروید . برخی از گزینه ها به علت پیچیده بودن و نیاز به آشنایی با تنظیمات میل سرور شرح داده نشده است .
نکته : در تمامی بخشهایی که ذیلا توضیح داده می شود ، پس از ثبت تغییرات بر روی دکمه Save Options  کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود . برای عدم ثبت تغییرات بر روی دکمه Undo Changes  کلیک نمایید و برای بازگشت به تنظیمات اولیه بر روی دکمه Return to Options  کلیک نمایید .


با کلیک بر روی گزینه Personal Information می توانید اطلاعاتی شخصی خود را در سیستم ثبت نمایید .

برای اینکار بر روی Edit your identities کلیک نمایید .
با کلیک بر روی گزینه Languages  می توانید یکی از زبانهای دیگر موجود در لیست کشویی را برای ایمیل خود انتخاب نمایید . فارسی در این زبانها وجود ندارد .
با کلیک بر روی لینک Time Zone  می توانید تنظیمات ساعت و تاریخ ایمیل خود را با منطقه جغرافیایی کشورمان و اختلاف ساعات رسمی کشور با گرینویچ تنظیم نمایید . برای اینکار از لیست کشویی بر روی منطقه آسیا تهران را انتخاب نمایید .

 

با کلیک بر روی گزینه Desplay Option می توانید تنظیمات نمایش ایمیلها را انجام دهید .

 • با انتخاب یکی از گزینه های موجود در لیست کشویی اول نحوه مرتب کردن ایمیلها را تعیین نمایید . این ترتیب می تواند بر اساس زمان ارسال ، فرستنده ، موضوع و .... باشد
 • در لیست کشویی دوم تعیین نمایید که می خواهید ایمیلها بر اساس حروف الفبا صعودی یا نزولی مرتب شود . A-Z  یا Z-A  
 • در جعبه متن بعدی تعداد ایمیلی را که در هر صفحه نمایش می یابد انتخاب کنید . مابقی گزینه ها را به علت پیچیدگی توضیح نمی دهیم .

آشنایی با تنظیمات Address book  
با کلیک بر روی علامت Address book می توانید آدرس ایمیلهایی را که دوست دارید ذخیره نمایید. در این بخش شما گزینه های زیر را می بینید .

با کلیک بر روی گزینه Browse  می توانید ادرسهای ایمیلی را که قبلا ثبت کرده اید را مشاهده نمایید . با کلیک روی این لینک صفحه زیر باز شده و از شما می خواهید که تعیین نمایید م خواهید اطلاعات از کدام Addressbook خوانده شود .

 • My address book : آدرسهای عمومی شما در آن ثبت می شود .
 • Private Adressbook  : آدرسهای ایمیل خصوصی شما در آن ثبت می گردد .

با کلیک بر روی گزینه Add می توانید یک آدرس جدید به آدرسهای قبلی بیافزایید .
ابتدا تعیین نمایید که آدرس مورد نظر شما عمومی است یا خصوصی و سپس دکمه Add Contact  را بفشارید . تا پنجره یزر نمایش یابد و اطلاعات را ثبت نمایید .

برای اینکار ابتدا نام و نام مستعار (alias ) فرد را وارد نمایید و سپس آدرس ایمیل ، شماره های تماس و ... را برای این فرد وارد نمایید و نهایتا دکمه Save  را بفشارید .
با کلیک بر روی گزینه Search  می توانید در بین آدرسهای ایمیل ثبت شده جستجو انجام دهید .
با انتخاب گزینه  Advanced search  نیز می توانید جستجوی خود را در بین گزینه های خاصی محدود نمایید .
با کلیک بر روی علامت Import/Export  می توانید آدرسهایی را که قبلا در ایمیل یاهو ، Gmail  و ... ثبت کرده اید را به آدرسهای موجود خود بیافزایید .

برای اینکه بتوانید آدرسهای ایمیل ثبت شده خود را در این ایمیل ، به ایمیل های دیگری مانند یاهو منتقل نمایید ، کافی است در منوی کشویی زیر عبارت Export Address Book یکی از انواع فایل خروجی را انتخاب نمایید . این انواع عبارتند از :

 • Comma seperated values : به معنای جداسازی آدرسهای ایمیل با علامت کاما
 • Tab Seperated Values : به معنای جداسازی اطلاعات تماس با فاصله
 • OutLook : از نرم افزار OutLook بگیرید

بر روی دکمه Export  کلیک نمایید ، فایل خروجی را در سایر میل باکسها Import  نمایید .
ابرای آوردن اطلاعات ایمل از سایر میل باکسها در این ایمیل باید ابتدا فایل اطلاعات تماس را در میل باکسهای دیگر Export   نمایید و سپس با فشردن دکمه Browse  که در تصویر مشخص است فایل را انتخاب کرده و روی دکمه Import  کلیک نمایید .
توجه : برای آوردن آدرسهای ایمیل خود از میل باکس یاهو باید ابتدا در این میل باکس خروجی ای از نوع CSV تهیه نمایید و سپس این فایل را در این میل باکس Import  نمایید ، با این توضیح که تیک گزینه If Importing CVS Data را بزنید و فعال نمایید .
برای انجام تنظیمات بر روی Adress Book  گزینه Options  را انتخاب کنید .

در این صفحه در صورتی که بر روی لینک Language  کلیک نمایید می توانید یکی از زبانهای مختلف ، مانند عربی و ... را انتخاب نمایید ( در این لیست زبان فارسی وجود ندارد )

در صورتی که بر روی لینک Column Option  کلیک نمایید می توانید که تعیین نمایید که نحوه نمایش ستونی ایمیلها به چه شکلی باشد .
در صورتی که بر روی لینک Name Format  کلیک نمایید می توانید تعیین کنید که نحوه نمایش اسامی به چه صورتی باشد . اسم – فامیل یا فامیل – اسم و ....