داده ورزان | Help | Learning | Support | Home
 
  به کتاب راهنمای سیستم مدیریت محتوای داده ورزان خوش آمدید  
داده ورزان >  صفحه نخست >  پیشگفتار
پیشگفتار واحد پشتیبانی شرکت توسعه مجازی ( نگارنده این کتاب )  :
گسترش روز افزون IT در دنياي امروزي ارتباطات ، دستاوردهاي زيادي براي بشر به همراه آورده است كه نويدبخش  زندگي مسالمت آميزتر ، افكار نزديكتر و يكپارچگي بيشتر جامعه بشري است . فن آوري اطلاعات كه بر پايه كامپيوتر و الكترونيك استوار است ، چنان شئونات مختلف زندگي را متأثر ساخته است كه شايد كمتر جايي بتوان يافت كه از مواهب اين بزرگترين دستاورد توسعه ، بي بهره مانده باشد .
ايران نيز همپاي ديگر كشورهاي جهان سوم ، با درك نسبي ضرورت ورود به اين عرصه ، فعاليت هاي همه جانبه اي را در جهت استفاده بهينه از IT در دستيابي به توسعه اي پايدار شروع كرده است . هر روز اخبار جديدي در مورد افتتاح سايت هايي در ارگان هاي مختلف براي سرويس دهي بهتر و بي دغدغه تر به مردم را مي شنويم و شاهد افتتاح سرويس دهندگان گوناگون اينترنتي در شهر و منطقه خود هستيم و ديري نخواهد پاييد كه اينترنت ، به عنوان بهترين ابزار ارتباطي ، جاي پاي خود را در جاي جاي كشور محكم خواهد كرد .
شما ، امروز که ما در ابتدای راه توسعه و پیشرفت این صنعت نوین قرار داریم ، وارد صحنه شده اید و چون یکی از اولین ها هستید ، راه زیادی تا موفقیت در آن پیش رو ندارید . فقط لازم است بدانید که چگونه با استفاده از امکانات داده ورزان  در زمینه کاری خود بهترین باشید . اما ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا باید این کتاب را مطالعه نمایید ؟ یعنی کار با داده ورزان  اینقدر مشکل است که برای کار کردن با آن باید کتابی به این قطر را مطالعه کنم ؟
در پاسخ باید بگویم که نه ، شما بدون مطالعه این کتاب و صرفا با ورود به بخش مدیریت سایت نیز می توانید به راحتی با تمامی بخشهای داده ورزان � ورزان  کار کنید و حتی نیازی به آمورش این نرم افزار هم ندارید . اما اگر قصد دارید که بهترین باشید ، لاجرم باید این کتاب را مطالعه نمایید زیرا این کتاب ، مرجع کاملی از چگونگي استفاده از امکانات داده ورزان و نحوه مديريت آن است لذا مطالعه اين کتاب در مديريت سايت کارگشا و ضروري مي نمايد علاوه بر آن مطالب جالب و جذابی نیز در ارتباط با کاربرد عملی هر یک از این قابلیتها و نحوه استفاده حرفه ای از هر یک از قابلیتها ارائه گردیده .
اين کتاب از بخشهاي مختلفي تشکيل شده است .  در ابتدا شما را با مفاهیم پایه نظیر وب و اینترنت آشنا کرده ایم و در فصل بعدی به شرح امکانات سايت پرداخته ايم تا شما بهتر از هر کس ديگري از امکانات سايت خود مطلع باشيد و بدانید که چگونه می توانید بهترین مدیریت را بر روی سایت خود اعمال نمایید . در فصل های بعدی آموزش کاملی از بخش های مختلف مديريت سايت را آورده ایم تا بتوانيد از امکانات بخش مدیریت وب سایتتان حداکثر استفاده را نماييد و نهایتا شما را با ادیتور متن سایتتان آشنا ساخته ایم .
ما یک کارخانه عظیم فرضی مانند کارخانه خودروسازی را به عنوان یک مثال در نظر گرفته و فرض می کنیم که می خواهیم با کمک داده ورزان  وب سایت اینترنتی این کارخانه را  راه اندازی نماییم . به این منظور در جای جای کتاب منطبق با این مثال پیش رفته ایم تا مفاهیم ، برای شما قابل درک باشد . اما از آنجا که صرفا با تماشای فوتبال نمی توان فوتبالیست شد ، با مطالعه و حفظ کردن مطالب این کتاب هم تبحر لازم در به کاربردن روشهای ارائه شده ممکن نیست . باید آستینها را بالا بزنید و قسمتی از کار را به عهده بگیرید . مسایل نمونه در پایان هر فصل نیز به همین منظور طراحی شده اند . لذا حتما آنها را مطالعه نمایید و به صورت تمرین در وب سایت خود انجام دهید . بازگشت