داده ورزان | Help | Learning | Support | Home
 
  به کتاب راهنمای سیستم مدیریت محتوای داده ورزان خوش آمدید  
داده ورزان >  صفحه نخست >  مشخصات سایت  >  نمایش صفحه اول در سایت شما

متن این صفحه ، محتوای بالاترین گزینه در ساختار سلسله مراتبی منوی سایت است که با نماد خانه مشخص است شده است و نام سایت شماست . این صفحه دارای تنظیماتی است که موارد زیر را شامل می شود :

 • عنوان صفحه اول سایت ( Title ) : در نوار عنوان مرورگر به هنگام بارگزاری وب سایت قابل مشاهده است .
 • کپی رایت ( Copyright ) صفحه : معمولا زیر سایت نشان داده می شود . ( کپی رایت یا مالکیت معنوی به معنای این است که این وب سایت تحت مالکیت کیست ؟ )
 • کلمات کلیدی (Keyword ) : عبارتند از کلمات و عباراتی که موضع سایت شما را شامل می شوند . این کلمات و عبارات به موتورهای جستجو در یافتن و ارتقاء جایگاه سایت شما کمک شایانی می کند ولی در سایت چیزی به بازدیدکنندگان نمایش داده نمی شود .
 • توضیحات ( Description ) : وجود چندین پاراگراف توضیحی در مورد سایت نیز به بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر کمک می کند ولی در سایت چیزی به بازدیدکنندگان نمایش داده نمی شود .
 • آهنگ پس زمینه ( Background Sound ) : آیا تا کنون به وب سایتهایی برخورد کرده اید که به هنگام بارگزاری ، آهنگی را پخش می کنند . مرور این وب سایتها برای کاربران از جذابیت بیشتری برخوردار است . مدیر می تواند برای هر زبان سایت آهنگ متفاوتی را به عنوان آهنگ پس زمینه انتخاب یا آن را تغییر دهد .
 • آیکون سایت ( Site Icon ) : سایت ها ، می توانند دارای آیکون یا نشانه ای کوچک باشند که هنگام باز شدن در مرورگر , در نوار آدرس قبل از آدرس سایت نشان داده می شود . این آیکون در سایت یاهو و گوگل به این شکل است :     
 • بنر سایت ( Banner ) : عکس کوچک و متحرک در ابعاد استاندارد و با فرمت Gif است که به عنوان بنر سایت شناخته می شود . کسانی که می خواهند  لینک سایت شما را در سایت خود قرار دهند می توانند از این بنر ,که در واقع آرم سایت شماست, استفاده کنند .
 • پیام خوش آمدگویی ( Welcome Message ) : متنی است که بازدید کننده سایت به محض ورود در سایت مشاهده می نماید . معمولا این متن حاوی پیام خوش آمدگویی مدیر به بازدیدکنندگان و معرفی اجمالی سایت و اهداف آن است .
  • مدیریت تنظیمات سایت  :
      • تغییر تنظیمات صفحه نخست سایت :

به منظور تغییر در تنظیمات صفحه اول سایت یا Home Page   مراحل زیر را دنبال نمایید .
مرحله اول : روي دکمه ویرایش کليک کنید .
مرحله دوم : منتظر بمانید تا فریم سمت راست بارگزاری شود ، اینکار ممکن است چند ثانیه ای به طول بیانجامد .
مرحله سوم : بر روی یکی از گزینه های مربوط به تنظیمات صفحه اول سایت که قصد دارید ویرایش نمایید کلیک کنید .
مرحله چهارم  : منتظر بمانید تا فریم وسط بارگزاری شود ، اینکار ممکن است چند ثانیه ای به طول بیانجامد .
مرحله پنجم : فرم مربوطه را به شرح ذیل تکمیل نمایید :
عنوان :
عنوان صفحه اول سایت که در نوار عنوان سایت نمایش می یابد را وارد نمایید . این عنوان نمی تواند از 50 حرف بیشتر باشد . توجه داشته باشید که این عنوان  در موتورهای جستجوگر از اهمیت زیادی برخوردار است .
کپی رایت :
کپی رایت صفحه اول سایت را وارد نمایید . این عنوان نمی تواند از 255 حرف بیشتر باشد .
صدای پس زمینه  :
اگر می خواهید که به هنگام بارگزاری وب سایت شما یک آهنگ پخش شود کافی است ، دکمه کنار این فیلد را بفشارید  و یکی از آهنگ های موجود را انتخاب نمایید . 
کلمات کلیدی  :
کلمات کلیدی صفحه اول سایت را وارد نمایید . این کلمات نمی تواند از  255حرف بیشتر باشد .
توضیحات  :
توضیحاتی را راجع به  صفحه اول سایت وارد نمایید . این توضیحات نمی تواند از 500 حرف بیشتر باشد . توجه داشته باشید که این توضیحات همان توضیحات کوتاهی است که هنگام پیدا شدن نتیجه در موتورهای جستجوگر ذیل گزینه های یافت شده نمایش می یابد
ایمیل   :
ایمیل اصلی سایت را وارد نمایید ، این ایمیل می تواند شبیه این باشد : info@parscms.com
نماد یا آیکون سایت   :
این نماد را در این قسمت با فشردن دکمه کناری انتخاب نمایید .
بنر سایت   :
شما با فشردن دکمه کناری می توانید بنر سایت خود را تغییر دهید .
مرحله ششم: دکمه ارسال اطلاعات را بفشارید .

      • تغییر متن ارتباط با ما :

به منظور تغییر متن ارتباط با ما این مراحل را دنبال نمایید : ابتدا بر روی دکمه ویرایش کلیک کرده و سپس بر روی لینک " ارتباط با ما " که در ساختار سلسله مراتبی سایت نمایش داده شده است کلیک نمایید و پس از ثبت تغییرات در فرم مربوطه دکمه ارسال اطلاعات را بفشارید .


بازگشت